PBSE dla sektora elektroenergetycznego w nowej odsłonie

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło II konkurs dla branży elektroenergetycznej w ramach wspierania kluczowych i strategicznych sektorów polskiej gospodarki.

„Jednym z celów Programu PBSE jest zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju poprzez wsparcie przedsiębiorców w zakresie prowadzonych przez nich prac nad innowacyjnymi rozwiązaniami w tym obszarze. W tej edycji konkursu postanowiliśmy poszerzyć zakres prac objętych dofinansowaniem. W ten sposób oferta wsparcia finansowego dostępnego w ramach PO IR pozwala na realizację działań łączących wypracowanie nowych rozwiązań oraz przygotowanie do ich wdrożenia”– powiedziała wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Dzięki udogodnieniom wprowadzonym przez NCBR przedsiębiorcy będą mogli się teraz również ubiegać o dofinansowanie na prace przedwdrożeniowe. To czynności poprzedzające wdrożenie rezultatów prac B+R w działalności gospodarczej, takie jak na przykład opracowanie dokumentacji wdrożeniowej, usługi rzecznika patentowego, testy czy badania rynku.

Budżet II konkursu PBSE to 120 mln zł. Minimalna wartość projektu wynosi 2, a maksymalnie 40 mln.

Wnioski o dofinansowanie można składać od 2 października do 1 grudnia.

Więcej informacji na stronie NCBR

Źródło: NCBR, POIR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *